
De methodes van Malmberg zijn klaar voor de nieuwe kerndoelen.
Een gestructureerde basis en veel extra (online) keuzemogelijkheden
Alle basisvaardigheden krijgen extra aandacht
En we helpen je het vak echt tot leven te brengen
Het curriculum wordt vernieuwd! We begrijpen dat dit vragen oproept: wat betekent dit voor mijn vak, mijn lessen en mijn leerlingen? Malmberg volgt de ontwikkelingen op de voet en zorgt dat onze methodes aansluiten op de nieuwe kader. Zo kun jij blijven lesgeven met materiaal dat actueel, betrouwbaar en praktisch inzetbaar is.
De nieuwe kerndoelen brengen meer samenhang in het onderwijs. Vakken worden sterker verbonden binnen leergebieden en er komt meer aandacht voor vaardigheden en actualiteit. Leerlingen moeten minder overladen worden door de nieuwe kerndoelen.
De vernieuwde kerndoelen maken de rol van basisvaardigheden explicieter dan ooit. Niet alleen bij Nederlands of wiskunde, maar in álle vakken. Lezen bij biologie, rekenen bij economie, schrijven bij geschiedenis – elke docent draagt bij aan een stevige basis.
De nieuwe kerndoelen worden gefaseerd ingevoerd. Nederlands en wiskunde vanaf schooljaar 2026-2027, de andere leergebieden volgen een jaar later. Scholen krijgen daarna ruimte om stap voor stap over te stappen. Uiterlijk in augustus 2031 werken alle scholen vanuit de nieuwe kerndoelen.
Bij Malmberg geloven we dat vernieuwing in het onderwijs begint samen met docenten. Wil jij jouw ideeën laten horen? Sluit je aan bij het Malmberg Scholenpanel!
Meer info? Lees verder.
Meer informatie over het nieuwe curriculum vind je ook op de websites van SLO
Onderbouw: Actualisatie van de kerndoelen - SLO
Bovenbouw: Actualisatie van de examenprogramma's - SLO